logo


O nás

Spoločnosť Kupex, s r.o. bola založená v roku 1995 ako distribučná firma pra hydinové výrobky od rôznych významných slovenských producentov. Hydinové výrobky boli dodávané do najväčších obchodných reťazcov ako aj malým a stredným predajniam a gastro zariadeniam po celej Slovenskej republike. V roku 2000 začala distribuovať výrobky pod vlastnou značkou KUPEX.

O štyri roky neskôr naša spoločnosť za pomoci dotácii z fondov Európskej únie vybudovala vo Voderadoch pri Trnave celkom nový závod na spracovanie hydiny a výrobu hydinových výrobkov. Tento závod spĺňa všetky hygienické, veterinárne a potrvinárske normy Eurpskej únie, na ktoré dohliada stály veterinárny dozor. V roku 2008 sa naša spoločnosť začala sústrediť na výrobu hydinových špeciálnych výrobkov a to hlavne na výrobu hotového mrazeného kebabu, ktorým zásobujeme stánky z rýchlym občerstvením po takmer celom slovensku, ale aj rakúsku a maďarsku.

Ďalšou činnosťou je výroba rôznych hydinových špecialít. Od roku 2009 sme rozšírili výrobu o rôzne špízy a šašlíky z hydinového a bravčového mäsa.V roku 2013 sme získali certifikát BRC. Je to globálna norma pre bezpečnosť a kvalitu potravín a zaisťuje súlad so všetkými požiadavkami v oblasti bezpečnostných, kvalitatívnych a prevádzkových kritérii. Filozofiou firmy je vyrábať hydinové výrobky s vysokým podielom ručnej práce a spracovať výrobky tak, aby ich konečná príprava bola veľmi rýchla, samozrejme s dôrazom na kvalitu.
kupex kupex

Spolupráca

KUPEX spol. s r.o. spolupracuje s firmou Hejaco BV hodn. V & S Foodspecialist.

Sídlo

Nieuwenhuizenweg 11
NL-2314 XP Leiden